Simrad S2009 ekkolod, 9″
10.599,00 kr inkl. moms
S2009 kombinerer CHIRP-ekkolod med en 9-tommer lodret skærm for maksimal dybdedetaljer og intuitiv tastaturbetjening for pålidelig kontrol under alle forhold.
Ikke på lager
Simrad S2009 ekkolod med et indbygget ekkolodsmodul med CHIRP-teknologi for at give højere opløsning og mere detaljeret billede end et traditionelt ekkolod. Simrad-teknologien gør CHIRP tilgængelig ikke kun for specielle CHIRP-transducere, men også til traditionelle enkeltfrekvens-transducere.
Installationen er nem takket være plug-and-play-porten til Simrad- og Airmar-transducere med blå 7-bens stik og en række valgfri adaptere til nem eftermontering til andre typer transducere.
Funktioner:
· Integreret CHIRP ekkolod.
· Få adgang til indstillinger og funktioner med én knap.
· Pålidelig og langvarig drift.
· Med store knapper som er velegnede til brug i hård sø, ved høj fart og med våde hænder eller handsker.
· Med detaljeret visning af vandsøjlen, så det er nemt at skelne mellem fiskebuer og andre centrale elementer.
· Ekkolodsdata kan nemt deles med andre Simrad-skærme over et Ethernet-netværk.
· Multifunktionsskærme som også kan fungere som navigation eller radar.
· Andre enheder kan integreres via NMEA 2000®- og NMEA 0183®-forbindelse.
| Vægt | 2,14 kg |
|---|
Få en personlig pris
Klik på Personlig Pris og kontakt os med oplysningerne om dit ønskede varekøb, så undersøger vi mulighederne for at give dig din bedste personlige pris på købet.


