Betaling ikon
NEM OG SIKKER betaling
Levering ikon
HURTIG LEVERING 1-3 dage

Betaling ikon
NEM OG SIKKER betaling
Levering ikon
HURTIG LEVERING 1-3 dage

Isotherm 2001 Køle-/Frysesystem – O-formet fordamper med ITC

7.399,00 kr inkl. moms

Isotherm 2001 er et kraftfuldt køle-/frysesystem med O-formet fordamper og avanceret ITC-teknologi (Intelligent Temperature Control). Det er designet til installationer med op til 125 L køl og 41 L frost, hvilket gør det ideelt til større både og mobile applikationer. Med drift på 12/24 V DC, lavt energiforbrug og fleksibel montering sikrer systemet maksimal køleeffektivitet, stabil temperatur og lang levetid under krævende forhold.

3 på lager

Varenummer (SKU): 1283050 Kategorier: , , ,
Beskrivelse

Isotherm Køle-/Frysesystem 2001 er en professionel løsning til køle- og fryseinstallationer med op til 166 liters volumen (125 L køl og 41 L frost). Systemet er udstyret med en O-formet fordamper, der giver optimal varmeudveksling og mulighed for effektiv kuldeakkumulering. Den integrerede ITC-teknologi (Intelligent Temperature Control) tilpasser kompressorens hastighed efter det aktuelle kølebehov, hvilket reducerer energiforbruget og forlænger batteriets levetid.

Kølesystemet er baseret på den velkendte Danfoss/Secop kompressorteknologi, som garanterer høj driftssikkerhed og lang levetid. Med drift på 12/24 V DC er Isotherm 2001 ideelt til marine miljøer og mobile applikationer, hvor pålidelighed og energieffektivitet er afgørende. Den O-formede fordamper med låg sikrer nem adgang og bedre isolering, hvilket gør systemet perfekt til installationer med begrænset plads.

Fordele:

  • Kapacitet: Op til 125 L køl og 41 L frost – ideel til store installationer
  • O-formet fordamper med låg for effektiv kuldeakkumulering
  • ITC-teknologi for intelligent temperaturstyring og energibesparelse
  • Danfoss/Secop kompressor for maksimal driftssikkerhed
  • Drift på 12/24 V DC – lavt energiforbrug
  • Fleksibel installation i kompakte områder

Tekniske specifikationer:

  • Kapacitet: 125 L køl + 41 L frost
  • Fordamper: O-formet med låg
  • Spænding: 12/24 V DC
  • Kompressor: Danfoss/Secop med ITC-styring
  • Anvendelse: Køle-/frysesystemer til marine og mobile installationer
Yderligere information
Vægt10,00 kg

Få en personlig pris

Klik på Personlig Pris og kontakt os med oplysningerne om dit ønskede varekøb, så undersøger vi mulighederne for at give dig din bedste personlige pris på købet.