Betaling ikon
NEM OG SIKKER betaling
Levering ikon
HURTIG LEVERING 1-3 dage

Betaling ikon
NEM OG SIKKER betaling
Levering ikon
HURTIG LEVERING 1-3 dage

AquaAmp 100 rund trådløs lader 12V 15W Qi2

839,00 kr inkl. moms

Vandtæt trådløs oplader til marine miljøer med Qi2 25 W eller Qi2 15 W opladning og sikker magnetisk fastholdelse

9 på lager

Beskrivelse

Denne trådløse oplader er udviklet til faste installationer i både og andre maritime applikationer, hvor hurtig og stabil opladning af smartphone er nødvendig under krævende forhold.
Opladeren er baseret på Qi2-teknologi med magnetisk justering, som sikrer korrekt placering af enheden og effektiv energioverførsel. Konstruktionen er designet til kontinuerlig drift i fugtige og vibrerende miljøer.

Fås med Qi2 25 W og Qi2 15 W og er kompatibel med Qi2-certificerede enheder. Systemet understøtter hurtig opladning, samtidig med at ældre Qi-enheder oplades sikkert ved lavere effekt. Kompatibel med Apple MagSafe® og Google PixelSnap®
Den vandtætte opbygning gør opladeren velegnet til cockpit, konsol og andre udsatte monteringssteder. Den magnetiske fastholdelse reducerer risikoen for, at telefonen mister kontakten under sejlads.

BRUGSVEJLEDNING
Monteres på fast overflade efter anviste mål. Tilsluttes 12 V strømforsyning via sikret kredsløb. Kontroller korrekt spænding før ibrugtagning og placer en Qi2-kompatibel enhed centralt på opladefladen.

Yderligere information
Vægt0,02 kg

Få en personlig pris

Klik på Personlig Pris og kontakt os med oplysningerne om dit ønskede varekøb, så undersøger vi mulighederne for at give dig din bedste personlige pris på købet.