Quicksilver 8M6013372 Brændstoffilter, Suzuki DF150/175/150SS
132,00 kr inkl. moms
Quicksilver 8M6013372 er et brændstoffilter med integreret vandseparator, udviklet til Suzuki DF150, DF175 og DF150SS påhængsmotorer. Filteret fjerner effektivt vand, snavs og partikler fra brændstoffet, hvilket sikrer ren brændstoftilførsel og optimal motorydelse. Med OEM-kvalitet og 10-micron filtrering beskytter du motoren mod korrosion og dyre reparationer. Nem installation og lang levetid gør dette filter til en sikker løsning for problemfri sejlads.
2 på lager
Suzuki DF150 (2006 og nyere), Suzuki DF175 (2006 og nyere), Suzuki DF150SS (2006 og nyere)
Forestil dig en sejltur uden bekymringer om motorstop – med Quicksilver 8M6013372 Brændstoffilter med vandseparator får du maksimal beskyttelse til din Suzuki DF150, DF175 eller DF150SS påhængsmotor. Dette filter er udviklet til at fjerne vand, snavs og partikler fra brændstoffet, så din motor kører rent og effektivt. OEM-kvalitet sikrer perfekt pasform og ydeevne, mens den integrerede vandseparator beskytter mod korrosion og dyre reparationer. Fordele:
- Effektiv vand- og partikeludskilning for ren brændstoftilførsel
- OEM-kvalitet – passer til Suzuki DF150, DF175 & DF150SS
- 10-micron filtrering for maksimal beskyttelse
- Nem installation – designet til hurtig udskiftning
Ved at vælge Quicksilver sikrer du dig et produkt, der opfylder eller overgår OEM-specifikationer. En lille investering for stor sikkerhed og optimal motorydelse – uanset om du sejler i salt- eller ferskvand.
| Vægt | 0,02 kg |
|---|
Få en personlig pris
Klik på Personlig Pris og kontakt os med oplysningerne om dit ønskede varekøb, så undersøger vi mulighederne for at give dig din bedste personlige pris på købet.


